Abone Veritabanları

İ.Z.T.Ü. Kütüphanesi, yayıncı ve firmalarla yaptığı lisans anlaşmaları ile bir çok elektronik kaynağa abone olmuştur. Yapılan anlaşmalardaki kuralların herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi, geçici bir süre için veritabanlarının Üniversitemize kapatılmasına yol açabilmekte, bazı durumlarda ise anlaşma iptal edilerek, veritabanlarının Üniversitemize tamamen kapatılmasıyla sonuçlanmaktadır.

*Elektronik yayınları kullanan herkes bu kuralları okuyup kabul etmiş sayılmaktadır. Bu tür problemleri engellemek için yan sekmelerde belirtilen kurallara uyarak bize yardımcı olabilirsiniz

*Belirli sayıda basılı veya elektronik kopya alınabilir.

*Kendi ihtiyacınızı karşılamak amacıyla kullanılabilir.(Örneğin araştırma veya eğitim)

*Bilgileri yetkili kullanıcılar (Personel veya öğrenci) ile paylaşabilirsiniz.

*Veri tabanlarından, ticari amaçlı veya sistematik olarak, robot ve benzeri yazılımlar kullanarak, çok sayıda yayının kopyalanması, bilgisayara aktarılması yasaktır.

*Veri tabanının satılması, içeriğinin dağıtılması yasaktır.

*Veri tabanından alınan bilgilerin yetkisiz kullanıcılara (Üniversitemiz personeli dışındakiler) aktarılması yasaktır.

*Veri tabanından alınan bilgilerin e-mail listeleri aracılığı ile dağıtılması yasaktır.

*Veri tabanından alınan bilgiler üzerinde değişiklik yapılması ya da bu bilgilerden yararlanarak benzer çalışmaların yaratılması yasaktır.

Yeni Veritabanı Aboneliği: Annual Reviews
Annual Reviews veritabanı TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL lisansı kapsamında Üniversitemiz erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi:https://www.annualreviews.org/

Annual Reviews yaşam bilimlerinden doğa bilimlerine, tarım bilimlerine, sosyal bilimlere ve ekonomiye kadar 51 konu alanında 66 dergi içermektedir.

Tıp ve Psikoloji Nobel ödülünü kazanan bilim insanlarının %56'sı ve Kimya Nobel ödülünü kazanan bilim insanlarının %42'si Annual Reviews yazarlarıdır.

Clinical Key

Elsevier yayınevine ait ClinicalKey aranılan klinik bilginin bulunmasını ve uygulanmasını kolaylaştırarak klinik kararları destekleyen bir klinik arama motorudur.Clinical Key veritabanı içinde 37 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır. 
Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası Clinical Key kapsamı içinde bulunmaktadır.

ClinicalKey'in yenilenen arayüzü ile Türkçe kullanıcı eğitimi videosunu izlemek için tıklayınız.

ClinicalKey Tanıtım Videosunu izlemek için tıklayınız.

ClinicalKey Video - Mobil Aplikasyon - Kullanım Videosunu izlemek için tıklayınız.

İçerik kapsamında yer alan dünyaca ünlü kitaplardan bazıları:

Braunwald’s Heart Disease
Cecil Medicine
Campbell’s Operative Orthopaedics
Gray’s Anatomy
Miller’s Anesthesia
Rosai & Ackerman’s Surgical Pathology
The Netter series 

Yüksek impakt faktörlü dergilerden bazıları:

The Lancet, Lancet Infectious Diseases
Lancet Oncology, Lancet Neurology
Journal of the American College of Cardiology
Immunity, Neuron ve diğer önemli tip dergileri

Klinik Aramalarda 3 Temel İhtiyaç Vardır
2000’in üzerinde doktorla birlikte yürütülen kapsamlı araştırmanın sonucunda, klinik bilgi aramalarında 3 temel ihtiyaç tespit edilmiştir:

■ Kapsamlılık: Geleneksel klinik arama motorlarının hepsinin yeterince kapsamlı olmaması nedeniyle, doktorlar, tam cevabı alabilmek için genellikle ikinci bir kaynağa başvurmak zorunda kalmaktadır.

■ Güvenilirlik: Geleneksel klinik arama motorlarının hepsi güvenilir olmadığı için doktorlar genellikle cevapları kontrol etme ihtiyacı duymaktadır.

■ Hız: Doktorlar, geleneksel arama motorlarının hepsinin cevapları hızlı bir şekilde sağlayamamaları nedeniyle, ilgili klinik cevapları da araştırarak vakit kaybetmektedir.

Geleneksel klinik arama motorları, 3 ihtiyacın hepsini birden karşılayamamaktadır.

Geniş Kapsamlı ve Güvenilir İçerik

ClinicalKey, cevaplarını, en büyük klinik kaynak koleksiyonlarının arasından sunar – diğer tüm geleneksel klinik arama motorlarından büyük bir koleksiyondur.

■ 37 tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanını kapsar. Kanıta dayalı en güncel cevapları sunar.

Elsevier tıbbi ve cerrahi dergileri (750+)
Elsevier tıbbi ve cerrahi referans kitapları (1000'e yakın)
Medikal ve cerrahi Clinics of North America dergileri
Clinical Overviews-Klinik monografları (1200+) 
Elsevier Procedures Consult videoları (300+)
İlaç monografları (2.500+)
Medline içeriği - Tamamı indekslenmiş Medline özetleri
Uygulama Rehberleri - 7.600+ uygulama rehberi
Hasta Eğitimi Materyalleri - 15.000+ hasta eğitim materyali
Multimedya - 70.000+ medikal ve cerrahi video ve 5 milyona yakın resim, tablo ve grafik içeriği

İndirilebilir Dosyalar

Daha fazla doküman ve bilgi için lütfen destek@geminibilgi.com.tr adresine talebinizi bildiriniz.
 
ÜNİVERSİTEMİZİN ERİŞİMİNE AÇILAN CLINICALKEY PAKET İÇERİKLERİ

ClinicalKey Base Package KEY PAKETLERİ

Surgery Extended Package 

Pathology Extented Package

Radiology Extended Package 

Medical Education Extended Package

Internal Medicine Essentials Package 

Cardiovascular Disease Extended Package

DYNAMED
Klinik olarak organize edilmiş 3.200’den fazla başlığı ile DynaMed geçerliliği, ilgili ve pratik olan en güncel içeriği sağlamaktadır. DynaMed’i uygulama sırasındaki birçok klinik soruya yanıt veren bir kaynaktır.
EBSCO HOST
EBSCO Information Services, TÜBİTAK ULAKBİM’in EKUAL konsorsiyumu kapsamında Türkiye’deki tüm üniversitelere 26 veri tabanını sağlamaktadır. Yandaki bağlantıdan hepsini tek bir arayüzden veya “veritabanı seç” tuşundan araştırmanıza uygun veritabanını seçerek arama yapablirsiniz.
EMERALD

Aşağıdaki konularda toplam 250 Tam metin Emerald dergisine abone olunmuştur.

IEEE
IEEE Xplore Digital Library (Institute of Electrical and Electronics Engineers) veritabanı, elektrik ve elektronik, bilgisayar bilimleri, bilgi teknolojileri, bioteknoloji, fizik ve pek çok mühendislik alanında 3.903.854 (12-03-2016 tarihli yayın sayısı) yayına tam metin erişim sağlar. Konu Kapsamı: Elektrik ve elektronik, bilgisayar, bilgi teknolojileri, bioteknoloji, fizik.
INFORMA HEALTHCARE
Informa Healthcare tıp dünyası icin son derece önemli akedemik yayınlar sunan bir yayıncıdır. Informa Healthcare tecrübelerini, güvenilir, yüksek kalite ve etkili yayınlarla bir araya getirerek tıp dünyasına hizmet vermektedir. Informa Grup, 1734’den beri yayıncılık faaliyetleri sürdürmektedir. Informa, 50’ye yakın ülkede 9,000’e yaklaşan personel sayısı ile dünyanın belli başlı yayıncılarından biridir. Informa şemsiyesi altında Taylor & Francis, CRC Press ve Routledge gibi, kendi alanındaki en önemli yayıncıları bünyesinde barındırmaktadır. 160’dan fazla dergi, 3,5 milyondan fazla makaleye erişim mümkündür. 160+ dergi ile etkili bir yayin çeşitliliği sunmaktadır. Yayınlanan dergiler etki faktörü yüksek, güvenilir ve güncel bilgiler sunmaktadır.
ITHENTICATE MAKALELERE YÖNELİK İNTİHAL ANALİZ PROGRAMI
LÜTFEN DİKKAT: Kurum hesaplarımızın ya da kullanıcılarımıza ait hesapların bloke edilmemesi için aşağıdaki bilgiyi dikkate alınız:

“TÜBİTAK EKUAL kapsamında 2011 yılından bu yana aboneliği devam eden iThenticate veri tabanıyla ilgili müzakere sonuçlandırılarak lisans anlaşması imzalanmıştır. İmzalanan lisans anlaşması gereğince; iThenticate sisteminin kullanımı konusunda, üniversitelerde, doktora ve daha üst dereceye sahip kişilerin kullanımına izin verilmektedir. Ayrıca, öğrenci ödevi, proje ve tezlerin kontrolü ile ticari olsun ya da olmasın, yayınlanması için herhangi bir dergi editörlüğüne gönderilen (BU ŞU DEMEKTİR, HERHANGİ BİR DERGİDE HAKEM VEYA EDİTÖR OLARAK GÖREV ALIYOR VE SİZE SÜREKLİ MAKALELER GELİYORSA SİSTEMİ BU YÖNDE KULLANMANIZ LİSANSA AYKIRIDIR. BURADA SADECE ŞÖYLE BİR HARİCİ DURUM SÖZ KONUSUDUR; EĞER BU GÖREVLERDEN BİR TANESİNİ KENDİ ÜNİVERSİTEMİZ DERGİLERİNDE YAPIYOR İSENİZ KENDİ DERGİLERİMİZE GELEN MAKALELERİ ANALİZDEN GEÇİREBİLİRSİNİZ) makalelerin kontrolü sistem üzerinden yapılmamalıdır.”

Akademik çalışmalardaki intihalleri tespit etmek amacıyla iThenticate -İntihali Engelleme Programı, TÜBİTAK ULAKBİM tarafından üniversitemiz erişimine açılmıştır. Üniversiteler tarafından akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır; öğrenci ÖDEVleri ve TEZlerin intihal tespitinde kullanılmamalıdır. Program doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahiptir. Web tabanlı arayüz ile özel bir eğitim gereksinimi olmaksızın kullanılmaktadır. İntihal analizi yapılacak belge, kullanıcı tarafından iThenticate programına bir e-postaya belge ekler gibi kolaylıkla yüklenmekte, intihal analizi birkaç dakika içinde bitirilebilmektedir.

iThenticate’e yüklenen her belge büyük bir veri tabanındaki belgelerle karşılaştırılmaktadır. Bu veri tabanı içinde 90.000’den fazla önemli gazete, dergi, süreli yayınlar ve kitapların yanı sıra tüm bunlara ek olarak 17 milyardan fazla web sayfası ve arşivi bulunmaktadır. iThenticate, 70.000’den fazla bilimsel dergiden gelen 30 milyon üzerindeki içeriğin ve 150’den fazla yayınevinden 86 milyon üzeri makalenin bulunduğu veri tabanlarını kontrol etmektedir. Yayıncı ortakları arasında CrossRef, Gale, Emerald, ABC-CLIO, SAGE Reference, Oxford University Press, IEEE, Elsevier, Nature Publishing, Ovid, Taylor&Francis, PubMed, Pearson, McGrawHill, Wiley ve EBSCOhost gibi büyük yayınevleri bulunmaktadır.

iThenticate programını kullanmak isteyen akademisyenlerimizin (DR VE ÜZERİ UNVANLI KİŞİLER) erişim tanımlamaları için murat.mete@tinaztepe.edu.tr adresine;

  • Ad-Soyad:
  • tinaztepe.edu.tr uzantılı E-mailiniz (e-mail adresi kullanıcı adınız olacaktır):
  • Birim:
  • Akademik Unvan:

bilgilerini bildirmeleri gerekmektedir. Bilgileriniz sisteme kaydedildikten sonra; sisteme giriş bilgileri belirtmiş olacağınız e-mail adresinize sistem tarafından (info@ithenticate.com adresli) otomatik gönderilecektirlütfen bu adresten (info@ithenticate.com) gelen maili dikkate alıp, e-malinizi kontrol etmeyi unutmayınız. Tanımlama işlemleri haricindeki kullanıma yönelik diğer bütün işlemler kullanıcı tarafından yapılacaktır.

JSTORE (JOURNAL STORAGE)
JSTOR veritabanı, uluslararası düzeyde yayınlanmış bilimsel dergilerin eski sayılarının tümüne (son 2-5 yılı hariç), ilk sayılarından başlayarak, hatta bazıları 1600’lü yıllara kadar geri gitmek üzere tam metin erişim sağlamaktadır. JSTOR veritabanı; Antropoloji, Ekoloji, Amerika ve Afrika Çalışmaları, Asya Çalışmaları, Biyolojik Bilimler, İşletme, Orta Doğu Çalışmaları, Ekonomi, Maliye, Eğitim, Gösteri Sanatları, Tarih, Dil ve Edebiyat, Hukuk, Felsefe, Siyaset Bilimleri, Nüfus Etüdleri, Psikoloji, Sosyoloji, İstatistik ve Matematik, Arkeoloji, Mimari ve Mimarlık Tarihi, Sanat ve Sanat tarihi, Folklor, Coğrafya, Latin Amerika Çalışmaları, Dilbilim, Slav Çalışmaları, Su Bilimleri, Botanik ve Bitkibilim, Gelişim ve Hücre Biyolojisi, Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji, Paleontoloji ve Zooloji konu başlıklarını kapsamaktadır.
MENDELEY  ATIF YÖNETİM ARACI

Mendeley; tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma ve farklı dergi formatlarına göre düzenleme gibi birçok özelliğiyle sizlere yardımcı olabilecektir.

Mendeley Nedir:

Araştırmacıların verimliliğini ve araştırmacı işbirliklerini artıran ücretsiz bir referans yönetim aracı ve akademik işbirliği ağıdır. MIE araştırmacılar için aşağıdaki yükseltilmiş özellikleri sunar:

• 5 GB depolama alanı (standard 2GB yerine). Kendi araştırma kütüphanenizi oluşturun ve bulutta saklayın.
• 25 kişiye kadar sınırsız kapalı grup kurma hakkı (standard 3 kişilik tek grup yerine). Diğer Mendeley kullanıcıları ile tam-metinli makale paylaşın ve belgelerin üzerinde not alma, tarama gibi özellikler için PDF okuyucusunu kullanın.

Mendeley’i Nasıl Kullanabilirim:

Mendeley Kurumsal Sürüm’den ve yükseltilmiş haklardan yararlanabilmek için kurumsal e-mail adresinizi kullanarak bir Mendeley hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınız oluşturulduktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurumsal grubumuza dahil edilerek yükseltilmiş haklardan yararlanabileceksiniz.

Daha önce farklı bir e-mail ile oluşturulmuş (kişisel) Mendeley hesabınız varsa, hesabınıza giriş yaptıktan sonra kurumsal grup sayfamıza giderek sağ üstte yer alan ve onay e-malini almak için kurumsal e-mail adresinizi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurumsal grubumuza dahil edilerek yükseltilmiş haklardan yararlanabileceksiniz. Mendeley Kurumsal Grubumuz için lütfen tıklayınız

NATURE PUBLISHING GROUP

EKUAL Nature Journals All aboneligi 2018-2019 yillarini icerecek sekilde yapilmis olup, ilgili abonelik kapsaminda asagida yer alan iceriklere erisim saglanabilecektir.

Nature + Nature Methods + Nature Protocols (46 dergi): 2007 yilindan gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yili ve bir onceki yila surekli erisim hakki olacaktir.
Palgrave Macmillan Journals (47 dergi): 1997’den gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yillarina surekli erisim hakki olacaktir.
Academic Journals (40 dergi): 1997’den gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yillarina surekli erisim hakki olacaktir.

OVID-EKUAL KAPSAMINDA
TÜBİTAK-EKUAL kapsamında abone olduğumuz OVID Veritabanı içindeki Lippincott yayınevinin tıp, hemşirelik ve eczacılıkla ilgili 271 tam metin dergilere erişim sağlamaktadır. Ayrıca OVID plartformu üzerinden Medline’na erişim sağlanmaktadır. Bu plartform üzerinden Directory of Open Access journals, HighWire Free journals and PubMed Central ‘a erişilebilmektedir.
PROQUEST DIGITAL DISERTATION-ELEKTRONİK TEZLER

Kapsamı multi-displiner olan PQDT Global, yüksek lisans tezleri ve doktora tezleri olmak üzere toplam yaklaşık 2 milyon üzerinde tam metin araştırma tezine PDF formatında erişim sağlar. Abstract (Özet) tezlerle birlikte PQDT’deki tez sayısı 3 milyonu bulunmaktadır. Önde gelen uluslararası 700’den fazla üniversite ve araştırma kuruluşu tezlerini PQDT ile yayınlamaktadır. Her yıl ortalama 15.000 Tez eklenmektedir. Dünya genelinde 3.000, Türkiye’de ise 60’ın üzerinde üniversitede kullanılmaktadır.Tam metin tezlerin geneli 1997 yılından günümüze kadar yayınlanmış tezlerdir. Dünyanın her tarafından 1743’ten günümüze milyonlarca aranabilir tez bibliyografik künyesi bulunmaktadır. Eski lisans çalışmaları ile ilgili güçlü bir geriye dönük tam metin kapsam sunmaktadır. Doktora ve master tezlerinin özet bilgilerini ve ilk 24 sayfasını görebilme imkanı sağlayan “ProQuest Dissertations and Theses Global” dünyanın en kapsamlı tez ve bitirme ödevi koleksiyonudur. Temmuz 1980’den beri yayımlanan her tez yazarı tarafından kaleme alınmış 350 kelimelik bir özet içermektedir. 1988’den beri yayınlanan master tezleri 150 kelimelik özet içermektedir.

SCOPUS ATIF VERİTABANI
ULAKBIM EKUAL tarafından erişim sağlanmaktadır. Scopus Veri Tabanı: Bibliyometrik araçlarla birlikte araştırma izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan, hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır. İçeriğinde 20.000 in üzerinde aktif dergi bulunmaktadır. Türkiye’de yayınlanmış 206 bilimsel dergiyi de kapsamaktadır.
SPRINGER LINK DERGİLERİ

TUBITAK ULAKBIM EKUAL 2015 yili abonelik calismalari kapsaminda, SpringerLink e-dergi koleksiyonu icin 2015-2019 yillarini kapsayacak sekilde Ulusal Lisans anlasmasi yapilarak siz degerli uyelerimizin kullanimina sunulacaktir. Yayinci ile lisans anlasmasi ilke ve detaylari uzerinde mutabik kalinmis olup, teknik ve idari calismalar devam etmektedir. Halihazirda veri tabani erisimi olmayan uyelerimizin veri tabani erisimlerinin aktive edilmesi icin calismalara baslanmis olup, 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle uyelerimizin tumu veri tabanina erisim saglamis olacaklardir.

EKUAL SpringerLink 2015-2019 yillarini kapsayan ulusal lisans anlasmasi ile:

Springer Complete e-Journal Collection (Russian ve Chinese Journals dahil olmak uzere) + ADIS e-Journal Collection dergilerine erisim saglanacaktir. Koleksiyonda yer alan dergilere 1997 yili ve sonrasi olarak erisim saglanacaktir. Lisans sonrasi surekli erisim hakki (perpetual access), erisim saglanan tum icerik icin saglanmis olup, 1997’den lisans anlasmasinin sonlandigi tarihe kadar dergilere kesintisiz surekli erisim hakki saglanacaktir. Kurumlarin Springer basili dergilerine abonelikleri kendi inisiyatifleri dahilindedir. Basili Springer dergi aboneligi yapacak kurumlar icin DDP orani %25’tir. Daha once ULAKBIM olarak satin alma yoluyla abonelik yapilan Springer Arsiv (Backfiles) paketlerine tum uyeler tarafindan erisim saglanacaktir. Arsiv paketi 4 konu basliginda olup; Business and Economics, Computer Science, Earth and Environmental Science ve Humanities seklindedir. Arsiv paketlerinde yer alan dergilere vol.1’den 2010 sonuna kadar erisim hakki bunmaktadir.

TAYLOR AND FRANCIS DERGİLERİ
TÜBİTAK-EKUAL kapsamında abone olduğumuz Taylor & Francis yayınevinin Fen Bilimleri, Teknoloji ve Sosyal Bilimler alanında 1229 adet tam metin dergisine erişim imkanı sunmaktadır.
TURNITTIN TEZ INITIHAL TESPİT PROGRAMI

Tezlerin bir program aracılığı ile intihal kontrolünün yapılarak benzerlik raporunun alınması, YÖK tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Bu koşulun doğurduğu ihtiyacı karşılamak üzere DEÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Turnitin Tez İntihal Analiz Programına abonelik gerçekleştirmiştir.

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda TEZ intihal analiz programını aşağıdaki adımları izleyerek kullanabilirsiniz:

1- Programı kimler kullanabilir?

Program, yalnızca enstitülerimizde TEZ danışmanlığı görevini yapan akademisyenler tarafından kullanılabilir. Lütfen herhangi bir öğrencinize giriş bilgisi iletmeyiniz, yasaktır.

2- Tez Danışmanıyım ve Programı kullanabilmem için ne yapmalıyım?

Lütfen bağlı bulunduğunuz enstitüden bilgi alınız ve enstitü tarafından Merkez Kütüphane’de bulunan Turnitin yetkilisine bilgilerinizin (Ad-Soyad; Kurumsal E-Mail, Unvan) gönderilip gönderilmediğini teyit ediniz ve gönderilmediyse tekrar iletilmesini sağlayınız.

3- Yukarıdaki adımları yaptım, programa ne zaman gireceğim?

Enstitünüz tarafından bilgileriniz Turnitin yetkilisine gönderildiğinde/ulaştığında, yetkili kişi sizi sisteme kaydedecek ve sistem tarafından otomatik bir mail alacaksınız ve bu mail içerisinde sisteme giriş bilgileriniz yer alacaktır, gelen bilgiler doğrultusunda sisteme giriş yapacak ve TEZ intihal analiz programını kullanmaya başlamış olacaksınız.

4- Sisteme giriş yaptım; fakat tezi sisteme yükleyemedim ve intihal analiz sonucunu oluşturamadım, bunu nasıl yapacağım?

Lütfen aşağıdaki ekte bulunan kullanım kılavuzunu dikkatlice inceleyiniz ve orada belirtilenler doğrultusunda işlemleri gerçekleştiriniz.

WEB OF SCIENCE ATIF TARAMA VERİTABANI

TÜBİTAK-EKUAL kapsamında abone olduğumuz Web of Science, bir çok bilim dalı ve disiplinde 16.000”in üzerinde dergi, kitap ve konferans bildirilerini kapsayan bibliyografik ve atıf veri tabanıdır.Web of Science veri tabanında konu, yazar adı, dergi adı, ya da adres kısımlarından spesifik makaleler aranabilir. Ayrıca spesifik bir makaleye kimler tarafından atıfta bulunulduğu ya da makalenin atıfta bulunduğu diğer makalelere de ulaşmak mümkündür. Atıf taramaları ISI veritabalarına özgü bir çalışmadır. Web of Science kapsamındaki atıf indeksleri şunlardan oluşmaktadır :

Science Citation Index Expanded (SCI-EXPANDED)

Social Sciences Citation Index (SSCI)

Arts & Humanities Citation Index (A&HCI)

WILEY ONLINE DERGILERİ
1997’den günümüze 1422 dergiye ve 5 milyona yakın makaleye Kimya, İşletme, ekonomi, finans, istatistik, Tıp, Yaşam Bilimleri, Matematik, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Polimer ve Materyal Bilimleri, Eczacılık , Fizik ve Astromi, Psikoloji, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Tarım, Akvakültür ve Gıda Bilimi, Mimarlık ve Planlama, Sanat ve Uygulamalı Sanatlar, Biyoloji, Biyoteknoloji, Biyokimya & Biyofizik, Hücre ve Moleküler Biyoloji, Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Teknolojisi, Geneti, Coğrafya & Keşifler gibi konularda tam metin erişim vermektedir.